ANTENYMONTAZ.pl


Montaż i ustawienia anten - klienci indywidualni

Montaż anten, ustawianie anten, wykonywanie instalacji dla osób indywidualnych oraz firm, w blokach, mieszkaniach i domach jednorodzinnych.
Zadzwoń i umów się na usługę. Telefon kontaktowy 501-182-856

 

Wydawało by się że montaż i ustawienie anteny to sprawa bardzo prosta, zwłaszcza w małych instalacjach gdzie mamy jedną antenę i chcemy ją podłączyć do jednego telewizora lub dekodera. Okazuje się jednak że montaż anten nie jest tak prosty jak by się wydawało. Instalacja dla osób, które nie mają z tym styczności na co dzień trwa zazwyczaj kilka godzin a na koniec okazuje się że coś nie działa i jesteśmy zmuszeni zawołać fachowca.

 

Często zdarza się że oprócz samego ustawienia coś jest nie tak z instalacją antenową i trzeba zapłacić montażyście za odszukanie problemu. Usługami montażu i ustawień anten satelitarnych zajmujemy się na co dzień, mamy ponad 10 lat doświadczenia także montaż anten i ustawianie anten jest dla nas chlebem powszednim. Usługi wykonujemy szybko ale i solidnie przy pomocy profesjonalnych narzędzi. Montaż anten i ustawienia anten wykonujemy w Piekarach ŚląskichBytomiuTarnowskich GórachRadzionkowieChorzowie i w sąsiadujących miastach.

 

Montaż Anten - Przykładowa Antena

 

Oprócz montażu całych instalacji antenowych zajmujemy się również ustawieniem anten satelitarnych oraz anten naziemnych. Ustawienie anteny satelitarnej w naszym kraju, głównie ze względu na płatne telewizje, wykonuje się zazwyczaj na satelitę Hot Bird. Często jednak zdarzają się ustawienia anten na satelitę Astra, która oferuje darmowe programy między innymi programy niemieckie, a także na satelitę Sirius czy Amos gdzie można oglądać również programy Ukraińskie. Ustawienie anteny satelitarnej trwa zazwyczaj do 15 minut. W zależności gdzie się znajdujemy ustawienia anten naziemnych wykonujemy na odpowiednie multipleksy telewizji naziemnej, w naszym rejonie są to przeważnie multipleksy Katowickie. Oprócz kanałów Katowickich jesteśmy w stanie oglądać kanały telewizji czeskie a w niektórych miejscach przy dobrym ustawieniu także kanały rybnickie.

 

Ustawienie anteny satelitarnej wydaje się być czynnością bardzo prostą. Niestety sygnał musi być ustawiony z dokładnością do milimetra ale w taki sposób by ogarniał zasięgiem wszystkie transpondery, na których nadawane są programy przez naszego operatora typu polsat, nc+ czy inna telewizja. Nie zależy nam przecież na tym by odbierać TVP1 a nie móc oglądać TVN czy Polsat.

 

Tarnowskie Góry - Bytom - Piekary Śląskie - Montaż Anten

 

Montaż Anten - Przykładowa Antena

 

Instalacje antenowe wykonywane w domkach jednorodzinnych i mieszkaniach na terenie Tarnowskich GórBytomiaPiekar Śląskich są przeważnie instalacjami prostymi tzn. z anteny wyprowadzamy kable do jednego lub dwóch pokoi w których domownicy najczęściej przebywają. Można doprowadzić po jednym kablu do dekodera wtedy mamy możliwość oglądania telewizji satelitarnej.

Instalację można również zrealizować za pomocą dwóch kabli. Takie rozwiązanie, jeśli dekoder posiada taką funkcję, pozwala nam oprócz oglądania telewizji także nagrywać programy.

 

Instalacje antenowe w domkach jednorodzinnych mogą być bardziej skomplikowane. Jeśli do dyspozycji mamy np. osiem pokoi i w przyszłości chcemy korzystać z telewizji w każdym z nich lub nie wiemy, w którym będziemy korzystać z telewizji wtedy instalacje antenowe należy zaplanować tak by umożliwić oglądanie telewizji we wszystkich pomieszczeniach. Taki instalacje antenowe głównie wykonujmy na tzw. multiswitchach dzięki czemu oprócz dużej ilości pomieszczeń, które możemy „zasilić” możemy również jednym kablem doprowadzić sygnał z telewizji satelitarnej oraz telewizji naziemnej a nawet radia.

 

Wykonujemy instalacje antenowe na terenie:

  • Bytomia
  • Tarnowskich Gór
  • Piekar Śląskich

Jeśli chcesz przeprowadzić montaż anten na terenie miasta Tarnowskie Góry skontaktuj sie z nami!